...
Porsche Panamera blir rimeligere. Men det betyr ikke at den blir billig. Foto: Pressebilde Porsche

Panamera går ned i pris

Det er allerede solgt rundt 40 Porsche Panamera i Norge. Med ny V6-motor blir prisen hyggeligere.

Publisert 19.02.2010 kl 09:58 Oppdatert 19.02.2010 kl 09:58

Tips en venn på e-post:




Til nå har Porsche Panamera kun vært tilgjengelig med V8-motor, med og uten turbo. Og du har måttet ut med den nette sum av 1,7 millioner kroner for den "billigste" utgaven med 400 hestekrefter.

Når du snart får den med en 3,6-liters V6 på 300 hestekrefter, vil startprisen bli mye lavere, selv om det ikke akkurat blir noe alternativ til Ford Mondeo av den grunn.

Porsche har en rik racinghistorie. Se den på ett og et halvt minutt her!

Helt ny motor

Selv om Porsche allerede i dag har en 3,6-liters V6, er motoren i Panamera helt ny. Dagens V6 er basert på en VW-motor, den nye blir bygget av Porsche selv i Zuffenhausen.

Debuten finner sted på Beijing Motor Show i slutten av april, og du vil få den med både to- og firehjulsdrift.

Solgt 40 med V8

Du kan få bilen med Porsches 7-trinns dobbelkløtsjkasse, så selv om den blir tregere enn V8-utgavene, er det langt fra noen sinke. Porsche fokuserer på at det blir en mer miljøvennlig bil med bedre drivstofføkonomi, men vi mistenker at det ikke er spesielt viktig for potensielle kunder. Da er det nok langt viktigere at den passer bedre med norske avgifter og derfor blir billigere

Til nå har den norske importøren, Autozentrum, tatt imot rundt 40 ordre på V8-utgavene, og de er jevnt fordelt på 4S og Turbo. Sistnevnte har en startpris på "beskjedne" 2,6 millioner kroner.

Biler til salgs lokalt


De nyeste annonsene:

Annonsere i avis og på nett?

Dagens videoklipp:

...

Kastet ut

klipp Du har sikkert sett videoer fra sjeik-landene hvor de drifter på motorveien. Her får du en skikkelig nybegynner. Les mer


404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/109/4370341/

TIPS OSS

Telefon: 74 83 95 00
SMS: sbtips til 2097
MMS: sbtips til 2097
E-post: redaksjonen@bladet.no

KONTAKT OSS

Telefon: 74 83 95 00
E-post: redaksjonen@bladet.no
Stjørdalens Blad, Torgkvartalet, 7500 Stjørdal

ANNONSER

E-post: annonser@bladet.no
Salgssjef:Bjørn Renolen
Mediekonsulent: Kjersti Thyholt
Mediekonsulent: Heidi Kristin Horgøien

ANSVARLIGE

Sjefredaktør: Kjell-Ivar Myhr
Nettansvarlig: Lars Sørnes
Redaksjonssjef: Jon Håkon Slungård
Redaksjonssjef: Bjørnar Sandvik

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.