Sprekt forslag om underjordisk parkeringsgate i Stjørdal sentrum.
HVA MENER DU MÅ GJØRES MED PARKERINGSPROBLEMENE?
Under Stjørdalskonferansen nylig var det debatt om parkeringsproblemene i Stjørdal sentrum.
Leder i Stjørdal Næringsforums fagråd handel, Aud Perly Døsvik, presenterte en underjordisk parkeringsgate, der innkjøring skal skje ved Faghuset i Kjøpmannsgata.
– For å lage dette åpent og fornuftig, forslår jeg å lage en underjordisk parkeringsgate fra Faghuset og opp til Peders Hus. Innkjøring nede ved Faghuset, og utkjøring øverst i gata, sa Døsvik.
Hun foreslår å slå sammen alle næringsaktørers parkeringskjeller-planer til en større underjordisk parkeringsgate.
Også innkjøringen til sentrum opp E14 fikk ny, sprek drakt av Døsvik.
– Det er mye løsparkering på begge sider av E14. Hvorfor ikke lage en pen miljøgate opp E14, foreslo Døsvik.
Rune Hegge fra SV var invitert til å motdebattere i parkeringsspørsmålet for sentrum. Han la fram mange skrekkeksempel på villparkeringen i Stjørdal, og konstaterte at den beste løsningen var å satse mer på kollektiv transport i Stjørdal.
– Det beste middelet mot villparkeringen i byen er å innføre parkeringsgebyr, sa Hegge.
Og snart kommer en bil brasende inn vinduet. Se video:
04.02.12 - 18:49
Rakk bare å ha førerkortet i to måneder - nå er han fotgjenger.
04.02.12 - 41:24
Ny, stor bruktbilundersøkelse overrasker. Finner du din bil her?
04.02.12 - 26:19