Styreleder og jurymedlem Inge Grøntvedt vil gjerne høre din mening om de fem kulturhus-forslagene. HVA MENER DU?
SI DIN MENING OM FORSLAGENE HER!
STEM PÅ DITT FAVORITTFORSLAG I AVSTEMNINGEN I SAKEN!
Mandag offentliggjorde arkitektene sine forslag til kulturhuset i Stjørdal. Nå starter styret og kulturhusjuryen den tøffe jobben med å gå gjennom, sortere og vurdere de fem utkastene.
LES OGSÅ: Kulturhus-forslagene stilles ut
– 5 spennende forslag står utstillt i fojaen utafor kinoen. Jeg oppfordrer alle stjørdalinger (og andre) til å ta en tur for å se på hvilke flotte muligheter vi har for å få et funksjonelt møtested for barn, ungdom, voksne og eldre i regionen, skriver styreleder og jurymedlem i kulturhusselskapet, Inge Grøntvedt, på bladet.no.
Han håper så mange stjørdalinger som mulig nå tar turen innom kinoen i rådhuset for å se på forslagene.
Inge Grøntvedt vil ha stort engasjement om utkastene og det kommende kulturhuset på Husbyjordet i Stjørdal, og ser for seg blant annet en diskusjon på bladet.no.
Juryen skal nå vurdere alle forslagene som har kommet inn. Resultatet skal etter planen være klart i slutten av mai. Så starter det omfattende arbeidet med å kostnadsberegne og sette konkrete tall på økonomien i kulturhusprosjektet. Kostnadsramme ligger rundt 400 millioner kroner.
Prosjektet skal inneholde park, kulturlokaler, storsal med 550 plasser, kinosaler, møterom, kirkedel og hotell.
Torstein Mørseth, som er daglig leder i Stjørdal Næringsforum, har sett på de fem forslagene og mener at juryen får litt av en utfordring.
– Uansett har vi etter min mening 5 gode forslag der jeg umiddelbart falt for to av dem. Jeg håper at beregningene av kostnadene kommer ut innenfor rammene slik at når det velges et av forslagene så er det mulig å realisere det uten at det blir skåret ned på enkeltelementer. Lykke til! Nå håper jeg alle Stjørdalsinger stiller seg bak realiseringa av en etterlengtet kulturhus i Stjørdal, skriver Mørseth på bladet.no.
Til høyre i saken kan du klikke deg inn på alle de fem forslagene, og se hvilke planer de ulike arkitektene har.
Du kan også stemme på ditt favorittforslag i avstemningen!
Christer Sjögren, Charlotte Perelli, Lotta Engberg og flere kjente fjes deltar i Melodifestivalen.
Se alle artistene!Vi viser deg de hotteste og nyeste trendene fra Gave- og interiørmessen i Lillestrøm.
Se bildene her