Lørdagen har så langt stått i de unges tegn under bluesfestivalen med Gateparade i gågata og familiedag på Hell stasjon. Se mange bilder fra bluesdagen her.
Bluesdagen startet med gateparade i gågata klokken halv elleve i formiddag. Til tross for regn og haglbyger, var det mange som stilte opp både på paraden og på konserten med Hans Thessink på torget etterpå.
Etterpå gikk ferden ut til familiedag på Hell stasjon, og et tyvetalls sprekinger tok beina fatt og gikk fra torget og til stasjonen.
Magic Mirror var for anledningen gjort om til et sirkustelt med både Cirkus Julie og Teater Fusentast på plass. Det var også elevene fra kulturskolen som i ulike konstellasjoner hadde konsert på scene. Fellesnevneren for dem alle var at de hadde med seg Michael Roach som gjestesolist.
På den akustiske scenen var det også tett program med blant andre Wanja Løvø, Jonnes Bluesband, Folk paa Tur og Jolly Jumper & Big Moe.
Størst stemning skapte imidlertid amerikanske Johnny Hoy & The Bluefish, som virkelig fikk liv i et fullsatt akustisk telt. Krabbende på kne i søla fridde han til sitt bluespublikum på Hell, og han fikk betalt i form av stående applaus etter konserten og et formidabelt platesalg.
I kveld fortsetter Blues in Hell med blant andre The Original Blues Brothers Band i Magic Mirror klokken 21.00.
Vis fram ditt musikalske talent i låtkonkurransen «Bandwagon».
Legg inn dine låter her!