Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/templator-jar-1.6.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl root cause: org.xml.sax.SAXParseException: The element type "ul" must be terminated by the matching end-tag "</ul>".
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/templator-jar-1.6.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl root cause: org.xml.sax.SAXParseException: The element type "ul" must be terminated by the matching end-tag "</ul>".
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/templator-jar-1.6.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl root cause: org.xml.sax.SAXParseException: The element type "ul" must be terminated by the matching end-tag "</ul>".
Hallgeir Martin Lundemo langet ut mot 71 grader nord-deltakeren Andreas Brunes i dagens nettmøte.
Andreas Brunes har blitt stemt ut av programmet. Han utmerket seg med å vinne flere av frikortkonkurransene før han måtte dra hjem.
Hallgeir Martin Lundemo fra Meråker satt i dag i nettmøte på bladet.no, og på spørsmål om han var glad for at Andreas røyk ut så tidlig svarte han følgende:
- Andreas skulle egentlig ut med en gang. Vi visste ingen ting om hans styrke de første dagene da vi bestemte at han måtte ut. Andreas ble for slitsom å være sammen med. Da han fortalte historier om det han hadde opplevd hele tiden opp gjennom årene, to ganger per time, ble det for mye for alle. Jan Tore var den første som sa: "den mannen må ut". Andreas var flink i øvelser med klatring og padling. Ellers var han svak og ingenting å være redd for. Helt feil at han ble stemt ut på grunn av at han var en farlig konkurrent til oss andre. Det var han ikke i det hele tatt. Andreas gjorde også en feil; han spurte en gang underveis om jeg var sliten. Det gjør man som du sikkert vet ikke ustraffet!
Hvordan er det på damefronten da Hallgeir Martin? Er det noe action?
Skrevet av: KÃ¥re Hansen
På damefronten er det av og til litt action og av og til litt rolig. Treffer mye folk, og mange av dem er jo damer. Da blir man jo kjent med en del av dem. Noen av dem tar seg noen dagsturer på besøk!
Hva var det mest forferdelige du va med på? det meste ser for jevli ut. Stemme
på deg.
Bra til å være en eldre gubbe.
Skrevet av: steinar kveen
Det mest forferdelige kommer....Det var litt av en utfordring å hoppe i fallskjerm, så den øvelsen kommer høyt opp. Programmet stiller store krav til allsidighet, smidighet, fysisk form og erfaring med å være ute i fjell, skog og mark. Selv liker jeg best å komme hjem samme dag og ta en dusj etter en tur ute i naturen, men jeg klarte meg imidlertid veldig bra. Overrasket over at det gikk så bra å bo i telt. Er nok blitt god på å overnatte ute i vær og vind.
Koss følelsa hadd du ? Va d en vanskeli konkurranse ? : - )
Skrevet av: Klæbu jenta - Aina Gundersen
Det var veldig hardt fysisk. Det psykiske måtte man ta som det kom. Er man vant til å omgåes folk og spille på lag med andre går det meste greit i ei gruppe slik som vi var. Det meste av følelsene gikk ut på å fundere på hva som ventet oss rundt neste sving. Samtidig som at det krevde mye konsentrasjon å prøve og vinne frikortøvelsene. Følelsene var blandet. Konkurransen var forholdsvis utfordrende, men ikke direkte vanskelig. Viktig å tåle presset underveis med kamerafolk rundt deg hele tiden, og være konsentrert under turen. Hjelpe de andre når man skal og ikke hjelpe når man ikke skal.
Hei Hallgeir! Først vil jeg bare si at jeg er imponert over dine bragder i meråkerfjellene sist sommer.
Hvilke ekstreme planer skal utføres i fremtiden?
Skrevet av: Snorre
Per i dag har jeg ingen ekstreme planer foreløpig. Men at det blir noe som er fysisk hardt vil nok komme.
Matcher du Northug i poker?
Skrevet av: Gunde Svan
På en god dag, ja.
Hei!
Har du noen gang vurdert å slutte med heltidstreningen, og begynt i en vanlig 9-16-jobb? Isåfall hvilket yrke kunne du tenkt deg?
Skrevet av: Hommelviking
Ja, det vurderer jeg fortløpende. Finnes mange yrker man kunne jobbet med. I Meråker hadde det vært mye å ta tak i som man kunne jobbet fra 9 til 16 med.
Halloen. Takk for underholdende show på tv. Du er en ordentlig fargeklatt!
Ett spørsmål fra Dullumsfeltet.
Hvilke råd gir du Petter i forhold til private lag? Og på hvilket grunnlag?
Skrevet av: J.M.
Petter får mange råd av meg i forhold til private lag kontra landslaget. Det er ingen tvil om at Petter må holde seg på landslaget så lenge de kan gi den støtte han trenger. Både økonomisk og treningsmessig. Det er viktig å ha en hel nasjon i ryggen når han vinner alle medaljene i mesterskapene.
Hva betydde Årene med Idrett grunnfag i Meråker for din utvikling?
Skrevet av: Tydaling
De betydde litt. Man lærer alltid nye ting når man går skole. Får innspill både her og der som man kan bruke selv i den jobben man har eller er i.
Er du glad for at Andreas røyk ut så tidlig som han gjorde ? Han vant flere
frikortkonkurranser, virket sterk fysisk. Var han den hardeste konkurrenten
tror du ?
Hvem vant til slutt ?
Skrevet av: ER.
Andreas skulle egentlig ut med en gang. Vi visste ingen ting om hans styrke de første dagene da vi bestemte at han måtte ut. Andreas ble for slitsom å være sammen med. Da han fortalte historier om det han hadde opplevd hele tiden opp gjennom årene, to ganger per time, bledet for mye for alle. Jan Tore var den første som sa: "den mannen må ut". Andreas var flin i øvelser med klatring og padling. Ellers var han svak og ingenting å være redd for. Helt feil at han ble stemt ut på grunn av at han var en farlig konkurrent til oss andre. Det var han ikke i det hele tatt. Andreas gjorde også en feil; han spurte en gang underveis om jeg var sliten. Det gjør man som du sikkert vet ikke ustraffet!
Hva var det verste med 71 grader Nord?
Skrevet av: Kari
Vær og føre og bære sekk på over 50 kilo. Var nervøs foran hver frikortkonkurranse og enda mer nervøs foran hver utstemming. Det var stor en påkjenning.
Hva var det første du gjorde da du kom hjem fra 71 grader nord?
Skrevet av: Hans
Dro ut på joggetur på Høgåsen. Hadde ikke løpt på uker. Måtte ut å løpe.
Hvordan ser drømmedama ut? Og har du funnet henne?
Skrevet av: Olav
Hun finnes nok, hun. Hun har lysemørkt hår, grønne eller blå øyne, ca. 167-171 cm lang. Har ellers det man måtte ønske seg. Ung og lovende og flott i kroppen. Smiler mye, samtidig som hun også kan være sint. Initiativrik. Osv.
Er det virkelig sant at det var ingen drama, ingen krangling, eller store konflikter? Slik TV2 skrev etter premierefesten: http://www.side2.no/tv/article2717716.ece
Skrevet av: Lena O
Det var drama, men ikke så mye krangling. Det ble mest lagt strategier to og to eller tre og tre. Man kjeftet lite direkte til personen det angikk. De andre eller kompisen fikk høre det. Kunne ikke si noe stygt direkte til noen, for man ville ha så mye poeng som mulig. Men bevares, det var mye som skjedde som dere ikke får se.
Det ser ut som om dere har det veldig hyggelig på tur. Hvem synes du er den søteste dama i 71 grader nord?
Skrevet av: Ragnar P
Du ber meg velge en av de 5, ok, da velger jeg Kristin. Hun var fornuftig og grei og ellers ganske flott. Hva synes du? Du hadde vel valgt Lene du sikkert!
Følge jo me dæ Hallgeir..D e jo arti vettu.Va d nå spes taktikk du fulgte,,,utover det vi normale tv seere skjønner og ser?..Va ei hard snøhuleøkt--hardere enn de vi gravde på vidg?Lykke te
Skrevet av: tore gyllland
Snøhulen var mye hardere å grave enn vi gjorde i 1986 opp i Kjølhaugmassivet. Taktikken var å holde seg inne med alle. Bidra noen ganger, og ikke bidra andre ganger. Jeg tok meg av å lage bål ute i skogen.
kæm va den beste deltakeren å kæm va den værste??
Skrevet av: kmb
Vi skjønte tidlig at det var enten jeg eller Tarjei som måtte ta seg av å vinne frikortkonkurransen, hvis vi ikke ville at den av de andre som kunne vinne, ikke måtte ta frikortet. Det slo ikke til hver gang. Jeg klarte f.eks. ikke å slå Andreas da vi måtte hive oss ut i vaiertrekket og svare på fjelltopp-spørsmålene. Så for å oppsummere; jeg og tarjei de beste og den verste var andreas.
skal du løpe 24 toppers løpet neste år også ?
Skrevet av: einar
Det har jeg ikke bestemt ennå. Kanskje. Men ser ikke bort ifra det. Det er jo et show uten like. Er du ikke enig?
Hei Hallgeir,Ryktene svirrer at du har blitt sammen med en av deltakerne på 71 grader Nord. Er det sant at du og Tarjei har et forhold?
Skrevet av: Bernhard
Tarjei skal gifte seg med en kvinne til sommeren. Så det ser foreløpig ut som om det bare er rykter...
Ser at du har blitt en reser på dugnadsarbeid. Det er dugnad oppi Bekkelund i helga, og du er velkommen. Mat blir det også.Hvordan går det med det nye fjelltoppprosjektet (ukesturer i Meråker fjellheim)? Vi er noen som har tenkt og melde oss på.
Skrevet av: K.B.A.
Kommer på dugnad og stiller på middagen også. Fjelltopp-prosjektet jobbes det med. Bare følg med.
Hei,Jeg så at du hadde en svært kul GPS med deg under Amentio 26 peaks racet. Hvor kjøpte du denne??
Skrevet av: Birger
Den kjøpte jeg på nettet. Tror det var en forholdsvis billig nettbutikk som heter amentio.no. For øvrig en meget bra GPS, som nå ligger innunder Hermannssnasen i retning øst. Tror faktisk GPS'en ble sponset når jeg tenker meg om...Trenger ny. Løp meg bort i går.
Når blir det ny godmat aften i Turularsen? VI venter i spenning
Skrevet av: Ole Johan
Det blir ikke lenge til. Den som venter på noe godt venter ikke forgjeves.
Hvordan var det å være med på 71 grader nord ?<3
hvem er best til å lage mat av petter og tomas ?<3:D
Skrevet av: Guro og Marie
71 grader nord var en utrolig bra opplevelse. Var på en del plasser jeg aldri har vært på. Klatret mye i fjell. Interessant å oppleve hvordan man lager et slikt program. Petter er nok best til å lage mat. Du vet, når Petter bestemmer seg for noe, er han best i det meste, også matlaging.
som vi alle vet så er du et naturtalent i alle idretter, men i 71 grader nord var det vel mer enn idrett utfordringer. er du like sterk i hodet som i kroppen?? og en liten ting til. hvem har lært deg og felle trær?? du er jo en konge på det også
Skrevet av: arne
Jeg er nok sterk i hodet, kanskje like sterk, ja. Overraskelsen i 71 grder nord var at jeg fikk oppleve en del konkurranser som jeg aldri har gjort. Jeg fikk virkelig bruk for min allsidighet. Den som lærte meg å felle trær Stein Funderud da han holdt et lynkurs om tømmerhogst ute i felten på slutten av 80-tallet eller i begynnelsen av 90-tallet. Han lærte meg å felle riktig, hvordan man kvistet etter boka og hvor lange tømmerstokkene skal være. Han lånte meg også en del utstyr som jeg brukte i hogstarbeidet. For øvrig er tømmerhogst utrolig bra trening. Kanskje den beste treningen som finnes. Nettopp derfor er det artig og interessant og hogge store trær med motorsag, ikke med hogstmaskin slik Arvid Ingstadbjørg gjør.
når ska du bli med meg på høgåsen
Skrevet av: andrine
Det blir nok ikke lenge til. Spørsmålet er vel heller når du har tid til å bli med meg. For øvrig har det vært snart 1000 stykker innom Høgåsen siden i vår. Dermed ser det ut til at Høgåsen blir den nest mest populære toppen å gå til etter Fonnfjellet i Meråker. Høgåsen ligger for øvrig 500 meter over havet. Men det vet du vel? Da takker jeg for alle spørsmål! Nå skal jeg til Østersund for å gå på ski. Håper dere følger med videre i 71 grader nord og stem på meg som favorittdeltaker!!
Hadde du sex med noen av de andre deltagerene?
Skrevet av: Svin
Denne reisen mot Nordkapp var for tøff til at jeg kom inn på slike tanker. Så vidt jeg vet var det ingen av de andre som hadde sex sammen heller. Men jøss da, litt kosing ble det da..
Hva tror du om Marthe Kristoffersen denne sesongen? Kan hun hevde seg i OL?
Skrevet av: Kenneth
Marthe er med og kjemper om medalje i OL. Hun kan også være helt i toppen i verdenscupen sammenlagt, om hun fortsetter å hevde seg bra i sprint. Tror faktisk Marthe har større sjanser til OL-medalje individuelt enn på stafetten. Sterke ord, men jeg tror det er noe i det.
Hva er ditt beste minne fra fotballbanen i den flotte hvite Varden-trøya?
Skrevet av: Varden-kar
Da jeg gikk solo fra midtbanen gjennom alle for så å avslutte med å drible av keeper to ganger og lage et kjempemål foran 285 tilskuere på Vardetun. Etterpå blir vi kretsmestere.
Hva er Petter Northugs aller dårligste egenskap? Har du en historie å komme med i den forbindelse?
Skrevet av: Birger
Det er ikke mange dårlige egenskaper Petter har. Trykket rundt han er så stort at det er ikke mulig for han å stille opp for alle. Treningsmessig er det ingenting å utsette på. Hvile er det heller ikke noe å utsette på. MEN: han er altfor dårlig til å spille poker. Der har han så vidt jeg vet ikke vunnet noe stort ennå.
Hvilke 3 hovedsteder i verden begynner på bokstaven O ?
Hvem er Meråkers beste badmintonspiller ?
Ellers så synes jeg at du er søye flink til å markedsføre Mårråkdialekta.
Skrevet av: Knut H
1) Ottawa, Oslo og en østeuropeisk by jeg ikke husker i farten. 2) Har nok alltid vært, og er fortsatt den desidert beste badmintonspilleren i Meråker. I Meråker har jeg bare blitt slått av pappa. Husker forresten at meråkerbyggen Trond Marius Slungård slo meg i ett sett en gang, men da var jeg litt uheldig med at en ball ble dømt inne i stedet for ute. Dermed tapte jeg knepent i det settet.
Hva blir det neste reality-programmet du blir med i? Paradise Hotel?
Skrevet av: Arnt Nilsen
Får man spørsmål om å bli med i Paradise Hotel takker man selvsagt ja til det. Ser ut til å være fint vær og føre der, bra hotell, god forpleining. Utfordringen blir nok å komme i form til å løpe opp på fjelltoppene når jeg kommer tilbake fra oppholdet. Det går nok ikke lenge før jeg kanskje dukker opp i et realityshow på TV igjen, uten at jeg skal røpe for mye her...
Jeg lurer på hvordan Northug blir i år..? Og hvem går på det norske laget i Vancouver (4x10km)
Skrevet av: Steinar
Petter blir veldig bra i år. Han vil vinne verdenscupen greit hvis han holder seg frisk. Stafettlaget blir nok bestående av Eldar Rønning og Oddbjørn Hjelmeset på de to klassiske etappene. Tredjeetappen vil det bli hard kamp om. 4-6 utøvere kjemper om den plassen. Tror det blir Martin Johnsrud Sundby som trekker det lengste strået. Og Petter er selvskreven på sisteetappen.
Kalenderen fra Stjørdalspuls | ||
Bilder fra Stjørdalspuls | ||
Kampstart om:
Kampstart om:
Siste leserkommentarer