Hilmar Auran gir seg som banksjef i SpareBank 1 SMN.
48-åringen fra Skatval startet som banksjef i SpareBank 1 SMN i Stjørdal ved årsskiftet. Nå velger han å gi seg.
– Jeg har stortrivdes i jobben, og det har ingenting med banken å gjøre at jeg nå skifter jobb. Men det ble bare slik. Jeg har jobbet altfor kort tid her, men det er ikke alt man styrer selv, sier Hilmar Auran til bladet.no.
Han har fått seg ny jobb som administrerende direktør i Basale AS. Denne stillingen ble ledig da Svein Erik Nordbotten sa opp tidligere i år.
– Dette er tilfeldigheter. Jeg søkte ikke på jobben, men ble kontaktet. I løpet av de siste to-tre ukene har vi pratet sammen, og nå er det klart at jeg skifter jobb. Basale er et spennende selskap med robuste vekstplaner, forteller Auran.
Basale AS er et heleid datterselskap i OBOS-konsernet og en av Norges største eiendomsforvaltere. Selskapet har hovedkontor på Solsiden i Trondheim, samt avdelinger i Oslo, Bergen, Stavanger og Stockholm. Totalt er det cirka 170 ansatte i selskapet.
– Ansettelsen av Hilmar Auran vil bidra til å styrke Basales stilling som et av landets ledende selskaper innen forvaltning av næringseiendom, sier styreleder Arne Baumann fra OBOS Forretningsbygg AS til bygg.no.
Hilmar Auran skal jobbe som banksjef i SpareBank 1 SMN fram til 13. juli. Han starter opp i sin nye jobb i begynnelsen av august.
Vis fram ditt musikalske talent i låtkonkurransen «Bandwagon».
Legg inn dine låter her!
Nyheter
Nå er den virkelige jobben med kulturhuset på Husbyjordet i gang.
Les saken og se mange bilder!