Politiet roper varsku etter pengesvindel på Bunnpris på Evja.
I 15-tida torsdag ettermiddag fikk politiet melding om svindling i forbindelse med veksling på Bunnpris-butikken på Evja.
– Det er en kjent ting at utlendinger svindler til seg penger i forbindelse med veksling. Mannen som sto bak svindlingen torsdag lurte til seg 600 kroner for mye, sier politioverbetjent Arne Henrik Ulvin ved Stjørdal lensmannskontor.
Politiet advarer nå mot denne type svindel og tyveri generelt.
– Vi vet det er en god del østeuropeere som er aktiv nå. Det er snakk om betydelig mengder dieseltyverier, sykler forsvinner, for å nevne noe. Vi anmoder folk om å passe på utstyret sitt, understreker Ulvin.
– Og ved store folkeansamlinger, som for eksempel når det er utslipp fra utesteder om natta, kan både lommebøker og mobiler forsvinne. Det handler om å ta sine forholdsregler, legger Ulvin til.
Nyheter Kai Inge Lothe (nærmest) og Rune Skrede sto for grillingen på Hell Cruisers sin kjempegrill på fronten av en gammel amerikans bil.
Vis fram ditt musikalske talent i låtkonkurransen «Bandwagon».
Legg inn dine låter her!