...
STORT MØTE: Jennifer Johannesen (9) fikk møte dansehelten Glenn Jørgen Sandaker på Dansesenterets førjulsball i Lånkehallen søndag lveld. Glenn Jørgens søster, Marianne Sandaker, var også på førjulsballet. Foto: Bjørn Fuldseth

Jennifer fikk møte dansehelten

Jennifer Johannesen (9) møtte dansehelten Glenn Jørgen Sandaker på førjulsball i Lånkehallen. Se mange bilder fra førjulsballet her!

Bjørn Fuldseth E-post
Publisert 22.11.2009 kl 22:41 Oppdatert 23.11.2009 kl 07:53

Tips en venn på e-post:

Førjulsball i Lånkehallen

...

Glenn Jørgen Sandaker tok turen direkte fra ”Skal vi danse”-finalen på TV2 til Lånkehallen for å være med på Dansesenterets førjulsball.

Det satte Jennifer Johannsen fra Stjørdal stor pris på.

- Jeg har fulgt med på ”Skal vi danse” og det er skikkelig artig å møte Glenn Jørgen, sier 9-åringen, som også sikret seg autografen til danseren.

- Jeg har danset lenge, men husker ikke hvor mange år, forteller Jennifer.

SKRYTER AV DANSEMILJØET

Og det var ingen tvil om at Glenn Jørgen Sandaker likte seg blant hundrevis av danseglade barn.

- Jeg synes det er kjempestas å få muligheten til å være med på dette førjulsballet. Stjørdal har et utrolig flott dansemiljø, og det er flott å se alle de flinke barna få vise seg frem for et så stort publikum, sier han, som danset med Mia Gundersen i ”Skal vi danse”-finalen lørdag kveld.

LES OGSÅ: Carsten vant "Skal vi danse"

Der måtte de konstatere at Carsten Skjelbred og Elena Bokoreva Wiulsrud stakk av med seieren.

TRIVES I STJØRDAL

Det var egentlig meningen at Glenn Jørgen Sandaker skulle være instruktør ved Dansesenteret i høst, men deltakelsen i ”Skal vi danse” har gjort at det har blitt dårlig med tid.

- Jeg studerer ved Trafikklærerskolen i Stjørdal, men det har vært mye pendling frem og tilbake fra TV-opptak og trening i Oslo i høst. Men nå er jeg tilbake, og skal være her frem til våren i alle fall.

- Og da skal du være instruktør ved Dansesenteret?

- Ja, det kommer nok til å bli det. Det kan også hende at jeg har lyst til å bli værende i Stjørdal etter utdanningen også. Jeg trives veldig godt her, og kombinasjonen mellom et flott og spennende dansemiljø og trafikklærermiljøet er en god kombinasjon for meg, sier Sandaker.

STORT MANGFOLD

Som vanlig når Dansesenteret arrangerer førjulsball er det stinn brakke i Lånkehallen, noe som vil si rundt 1.200 mennesker.

SE MANGE BILDER FRA FØRJULSBALLET I LÅNKEHALLEN HER!

Publikum fikk servert smakebiter fra det mangfoldet danserne fra Dansesenteret representerer, fra juniorer ned i 4-5-årsalderen til seniordansere godt opp i årene.

De viste frem drivende swing, orientalsk magedans, boogie woogie, linedance og hip hop, disco og breakdans av høy kvalitet, og med en fantastisk danseglede.

MARKERING AV JUBILEUM

Forestillingen var også en markering av Dansesenterets 30-årsjubileum.

- Siden starten i 1979 har det boblet med dansetalent blant massevis av stjørdalinger som har vært innom på kursene våre. Derfor har vi også valgt å kalle forestillingen "Stjørdal got talent”, forklarer Jostein Kroglund.

- For alle danserne som er på kurs gjennom høsten, er dette belønningen, og det målet mange har jobbet mot. Å få danse foran så mange mennesker og få vise seg frem for familie og venner er stort og spennende for danserne, legger han til.

Mest lest nå

...

Anmelder sjåføren

Nyheter Bussjåføren som skled av veien i Dybvadsgrenda tirsdag morgen blir etterforsket av politiet.
Les mer

...

Årets Egon

Nyheter Lille Egon Stjørdal danket ut alle de 30 andre restaurantene i kjeden.
Les mer

...

Her fant de tyvegodset

Nyheter Da tollerne gikk gjennom bilen fant de gull i spylervæskebeholderen.
Les mer

...

Papirløse politikere

Nyheter Nå vil politikerne i Stjørdal bli papirløse. Og det skal skje før sommeren.
Les mer


TIPS OSS

Telefon: 74 83 95 00
SMS: sbtips til 2097
MMS: sbtips til 2097
E-post: redaksjonen@bladet.no

KONTAKT OSS

Telefon: 74 83 95 00
E-post: redaksjonen@bladet.no
Stjørdalens Blad, Torgkvartalet, 7500 Stjørdal

ANNONSER

E-post: annonser@bladet.no
Salgssjef:Bjørn Renolen
Mediekonsulent: Kjersti Thyholt
Mediekonsulent: Heidi Kristin Horgøien

ANSVARLIGE

Sjefredaktør: Kjell-Ivar Myhr
Nettansvarlig: Lars Sørnes
Redaksjonssjef: Jon Håkon Slungård
Redaksjonssjef: Bjørnar Sandvik

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.