Stjørdals-Blink møter Verdal i 1. runde i cupen

Møter tredjedivisjonsklubben Verdal på bortebane 1. mai.
Nyheter

Det er som alltid knyttet stor spenning til kampoppsettet for den første NM-runden. Klubber over hele landet forbereder seg på cupfest, og krysser fingrene for at det i år er deres tur til å få et topplag på besøk.

Eneste lokale lag som er klar for 1. runde er Stjørdals-Blink og de tre siste sesongene har Blink-gutta slått ut Kolstad, Strindheim og Nardo i den 1. ordinære runden.

Da Norges Fotballforbund presenterte oppsettet, ble det klart at Stjørdals-Blink må ta turen nordover til Verdal i runde. Kampen spilles 1. mai.

De andre trønderske oppgjørene er:

  • Kolstad – Ranheim – 1. mai

  • Rørvik – Rosenborg – 1. mai

  • Sunndal – Byåsen

  • NTNUI – Nardo
  • Trygg/Lade – Tiller
  • Verdal – Stjørdals/Blink
  • Steinkjer – Levanger

Oppsettet presenteres av Svein Graff og Arne Scheie direkte fra Norges Fotballforbunds lokaler på Ullevaal stadion.

Følgende lag er klare for 1. runde:

Sarpsborg 08
Fredrikstad
Grorud
Skeid
KFUM Oslo
Brumunddal
Kvik Halden
Moss
Strømmen
Lillestrøm
Ull/Kisa
Frigg
Stabæk
Mjøndalen
HamKam
Raufoss
Kongsvinger
Vålerenga
Ullern
Bærum
Kjelsås
Asker
Pors
Sandefjord
Strømsgodset
Odd
Notodden
Fram
Arendal
Viking
Jerv
Bryne
Egersund
Hinna 
Haugesund
Sandnes Ulf
Vidar
Nest-Sotra
Fana
Sogndal
Sotra
Åsane
Brann
Florø
Aalesund
Kristiansund
Brattvåg
Molde
Hødd
Nardo
Tillerbyen
Elverum
Levanger
Sunndal
Harstad
Ranheim
Rosenborg
Bodø/Glimt
Melbo
TUIL
Mjølner
Fløya
Tromsø
Alta
Sprint-Jeløy
Sparta
Kråkerøy
Follo
Nordstrand
Oppsal
Lokomotiv Oslo
Lyn
Lørenskog
Gjelleråsen
Skjetten
Eidsvold Turn
Heming
Ready
Ottestad
Toten
Gjøvik-Lyn
Faaberg
Nybergsund IL
Hønefoss
Åssiden
Vestfossen
Ørn Horten
FK Tønsberg
Flint
Storm
Donn
Fløy
Vindbjart
Frøyland
Ålgård
Sola
Brodd
Hinna
Madla
Åkra
Vard Haugesund
Frøya
Fyllingsdalen
Arna-Bjørnar
 Lysekloster
Bergen Nord
Fjøra
Stryn
Bergsøy
Herd
Spjelkavik
Eide og Omegn
Træff
NTNUI
Verdal
Kolstad
Trygg/Lade
Byåsen
Stjørdals-Blink
Rørvik
Steinkjer
Åga
Junkeren
Bardufoss eller Skånland (spilles 12/4)
Skjervøy
Senja
Porsanger
Norild