I kveld skal mentorene i sangkonkurransen «The Voice» på TV2 plukke ut sine siste deltakere før duellene starter.

Nerver

Roar Nygård (42) fra Lånke skal gjøre et forsøk på å overbevise Espen Lind, Sondre Lerche, Hanne Sørvaag og Yosef Wolde-Mariam med sangen «Silenced By the Night» av Keane.

– Jeg hører mye på Keane og synes låta jeg valgte er veldig fengende, sier Roar Nygård til Bladet.no.

– Hvordan var det med nervene da du sto på scenen?

– Jeg blir stadig vekk overrasket over meg selv. Jeg tror jeg har kontroll, men man får trøkket og blir litt satt ut. Pulsen øker og man kjenner at man lever. Det må leveres på kort tid.

Vil til livesendingene

I de såkalte blind-rundene har mentorene sittet med ryggen til og lyttet til sangerne. De har kjempet og sjarmert for å få de beste på sine lag.

Fra neste uke skal de sette sammen to og to i dueller. Men først må de fylle teamene sine. De skal ha med seg ti personer hver inn i duellene.

– Målet er å komme til direktesendingene på TV. Det som skjer videre får bare skje, uttalte Roar Nygård i et tidligere intervju med Bladet.no.