Det var en strålende fornøyd og lykkelig Daria Ospova som ga sine medspillere i fremføringen av stykket, «Mørket faller», denne spontane hyllesten etter endt forestilling i Lokstallen fredag kveld.

Oppfølger

Daria, som flyttet fra Russland til Frosta som 11-åring, bor nå i Stjørdal og går 3. året på forskerlinja ved Ole Vig videregående skole.

Hun har selv skrevet og iscenesatt stykket, «Mørket faller», som er en oppfølger til dramagjengens debutforestilling fra i fjor.

- Da fremførte vi Knut Nærums stykke «Super». Jeg syntes imidlertid at slutten var veldig åpen, og måtte bare skrive mer for i det hele tatt å få ro i sjela, forteller Daria.

Tok kontakt

Hun tok kontakt med Nærum på e-mail, og fikk beskjed om at hun bare kunne skrive en fortsettelse.

Nærums eneste kriterium var at hun ikke kalte stykket for «Super II».

- Jeg skrev «skjelettet» til stykket, og så har det blitt en del endringer underveis. Spesielt har Jens Bastian Aamodt hjulpet meg mye.

BLOMSTER: Daria Ospova mottar fortjent blomster fra Astrid Vikaune fra etat oppvekst i Stjørdal Kommune. Foto: Arne-Bjørn Fossen