Røvik kretsmester

Torstein Buan Røvik fra IL Varden Meråker ble kretsmester over 10 kilometer i klassisk stil under Skatvalsrennet sist lørdag. Se klassevinnerne og plasseringene til de lokale utøverne.

Kretsmester Torstein Buan Røvik fra IL Varden Meråker.   Foto: Arkivfoto

Sport

Florbyggen var 12 sekunder foran Hommelvik ILs John Magnus Haugen. Astrid Stav fra IL Varden Meråker ble kretsmester på 5 kilometer i 19-20-årsklassen, 39 sekunder foran Vilde Austad fra Henning Skilag.

Skatval Skilag hadde 170 påmeldte i snøværet i rennet som hadde KM-status i junior- og seniorklassen.

Oversikt over klassevinnere og plasseringer til lokale utøvere i Skatvalsrennet.

Menn 17 år, 10 km: 1. Trym Nergård Rønning, Skogn IL, 29,49, 9. Mads Richstad Ellingsen, Hommelvik IL (HIL), 33,31.

Menn 18 år, 10 km: 1. Helge Sæther, Byåsen Il, 32,09.

Menn 19/20 år, 10 km: 1. Kristoffer Berset, Surnadal IL, 28,52, 9. Emil Richstad Ellingsen, HIL, 31,38.

Menn senior, 10 km: 1. Torstein Buan Røvik, IL Varden Meråker, 28,53, 2. John Magnus Haugen, HIL, 29,05.

Jenter 8 år, 1 km: Tiril Hansen Gederaas, Skjelstadmark IL, Ida Marie Pettersen, IL Varden Meråker, Kristine Kveen, IL Varden Meråker. Jenter 9 år: Ingrid Daling, Skatval Skilag, Selma Gederaas, Skjelstadmark IL, Mille Therese Slettedal, Skatval Skilag, Live Svee Halland, Skatval Skilag.

Jenter 10 år, 1 km: Malin Rian, Lånke IL.

Gutter 8 år, 1 km: Endre Reppe, IL Varden Meråker, Olav Brønn, Skatval Skilag, Einar Sævik, Stjørdals-Blink, Lars Herman Østerås, IL Varden Meråker.

Gutter 9 år, 1 km: Toralf Gjemse, IL Varden Meråker, Jonas Nordgård Stensaas, HIL, Emil Kveen, IL Varden Meråker.

Gutter 10 år, 1 km: Sander Rønning, Lånke IL, Martin Brønn, Skatval Skilag, Filip Estil, IL Varden Meråker, Edvard Hagen Kvål, Lånke IL, Kevin Bremseth, Skjelstadmark IL, Gustav Standal, Lånke IL.

Jenter 11 år, 2 km: 1. Frida Wangberg Lund, Lånke IL, 7,52, 4. Lovise Kjesbu, Lånke IL, 9,45, 5. Ingrid Sofie Hammer, Skjelstadmark IL, 9,46.

Jenter 12 år, 2 km: 1. Ingrid Wollan Benum, Byåsen IL, 7,10, 4. Selma Solberg Husby, Stjørdals-Blink, 8,10, 6. Emilie Standal, Lånke IL, 9,21, 7. Johanna Kristina Rosling, Stjørdals-Blink, 9,43.

Gutter 11 år, 2 km: 1. Sivert Gudding Barli, Vinne Skilag, 7,40, 5. Albert Kråkenes, Skjelstadmark IL, 8,35, 6. Oskar Wangberg, Skatval Skilag, 8,39, 9. Martin Klevberg Lerfall, Lånke IL, 9,10, 10. Sigurd Sævik, Stjørdals-Blink, 9,31, 11. Iver Magnus Hammer, Skjelstadmark IL, 9,59, 13. John Petter Hallan, Skatval Skilag, 10,20, 14. Henrik Raaen Opgård, Skjelstadmark IL, 11,24, 15. Sigmund Daling, Skatval Skilag, 11,27.

Gutter 12 år, 2 km: 1. Sondre Holås Sødring, Heimdal Ski, 7,16, 5. Herman Linset, Skatval Skilag, 9,24.

Jenter 13 år, 3 km: 1. Marie Wollan Benum, Byåsen IL, 10,35.

Jenter 14 år, 3 km: 1. Guro Hegstad, IL Aasguten, 10,35, 4. Linnea Hansen Gederaas, Skjelstadmark IL, 11,02, 5. Eline Klevberg Lerfall, Lånke IL, 11,11, 9. Marion Raaen Opgård, Skjelstadmark IL, 12,02.

Gutter 13 år, 3 km: 1. Jesper Marelius Rotmo, Helgådal IL, 11,00, 3. Adrian Vullum Slørdal, HIL, 11,19, 4. Thomas Reitan, Skatval Skilag, 11,26, 5. Stian Rønning, Lånke IL, 11,31, 7. Viktor Kråkenes, Skjelstadmark IL, 11,45, 8. Jørgen Ulseth, Skatval Skilag, 12,19, 9. Konrad Estil, IL Varden Meråker, 12,21, 10. Embrik Hansen Gederaas, Skjelstadmark IL, 13,47.

Gutter 14 år, 3 km: 1. Mats Augdal Dahl, IL Aasguten, 10,34, 2. Halvard Johannessen Livik, IL Varden Meråker, 10,37, 3. Martin Fossen, Skjelstadmark IL, 11.05, 4. Magnus Hallan, Skjelstadmark IL, 11,47.

Jenter 15 år, 5 km: 1. Ingri Svendgård, Markabygda IL, 18,33, 2. Ida Kjesbu, Lånke IL, 20,27, 3. Kristine Elvebakk Dahlen, Stjørdals-Blink, 21,40.

Kvinner 17 år, 5 km: 1. Frida Haugskott, Buvik IL, 18,28, 2. Hanna Spets Renå, HIL, 18,36.

Kvinner 18 år, 5 km: 1. Tale Bruheim Bredling, 16,51, 6. Lisa Grøtte Renå, HIL, 20,11.

Kvinner 19–20 år: 1. Astrid Stav, IL Varden Meråker, 15,33.