Norgesmester og klar for VM i Nederland neste år

Stjørdal Drilltropps twirlteam ble norgesmester i seniorklassen i 1. divisjon og er kvalifisert for VM (verdensmesterskapet i Nederland neste år. Fra venstre Elida Risberg Elverum, Ingri Helene Husby, Thea Hanssen, Rita Leth-Olsen, Iben Nørkov Bakmark, Eirin Byberg Fosse, Iselin Risberg Elverum, Yvonne Tvete, Silje Postmyr Alstad og Ellen Andersen.   Foto: Privat

Sport

Stjørdal Drilltropp sitt twirlteam med kjempeinnsats i helgas NM (norgesmesterskap) i drilling.

Klubben stilte med 14 utøvere under NM i Larvik, både i individuelle konkurranser og i troppskonkurranser. Mange foreldre hadde også tatt turen til vestfoldsbyen som kanskje er mest kjent som en flott ferieby om sommeren.


Verdensmester i drilling

Sju utøvere fra Stjørdal drilltropp til topps i Lillehammer.

 

NM-deltakerne

Utøverne som deltok var Elida Risberg Elverum, Ingri Helene Husby, Rita Leth Olsen, Thea Hanssen, Iben Nørkov Bakmark, Yvonne Tvete, Tone Haug Jøssang, Wendy Lund Cruz, Iver Postmyr Alstad, Eirin Byberg Fosse, Iselin Risberg Elverum, Ellen Andersen, Silje Postmyr Alstad og Carla Lund Akselsen.

I tillegg deltok Ingri Helene Husby fra Steinkjer.


– Drømmer om å vinne internasjonal medalje

Thea Hanssen (17) er eneste stjørdaling som får Drømmestipendet i år.

 

Mestertroppen

Og Stjørdal Drilltropp sitt twirlteam var ikke snauere enn at de sikret seg NM-tittelen i seniorklassen i første divisjon. NM-tittelen betyr at troppen er kvalifisert for VM (verdensmesterskapet i Nederland neste år. Norgesmestertroppen besto av Elida Risberg Elverum, Ingri Helene Husby, Thea Hanssen, Rita Leth-Olsen, Iben Nørkov Bakmark, Eirin Byberg Fosse, Iselin Risberg Elverum, Yvonne Tvete, Silje Postmyr Alstad og Ellen Andersen.


 

Oversikt

Ifølge Hilde Sveås i Stjørdal Drilltropp var det flere utøvere som gjorde sine saker meget bra under mesterskapet i Larvik.

Iselin og Elida Risberg Elverum:

3. plass i twirl duett, junior

2. plass drilldans tropp, junior 1. divisjon, samarbeidstropp.

1. plass twirl team, junior 1. divisjon, samarbeidstropp og kvalifisert for VM.

1. plass twirl team, senior 1. divisjon og kvalifisert for VM.

1. plass twiling corps, samarbeidstropp og kvalifisert for VM.

Thea Hanssen:

2. plass i 1 Baton, senior, kvalifisert for VM.

3. plass i solo drilldans, senior, kvalifisert for VM.

3. plass i twirl duett, senior.

1. plass i drilldans tropp, senior 1. divisjon, samarbeidstropp og kvalifisert for VM.

1. plass twirl team, senior 1. divisjon, kvalifisert for VM.

1. plass twiling corps, samarbeidstropp og kvalifisert for VM.

Iben Nørkov Bakmark:

3. plass i twirl duett, senior.

1. plass i drilldans tropp, senior 1. divisjon, samarbeidstropp og kvalifisert for VM.

1. plass i twirl team, senior 1. divisjon og kvalifisert for VM.

1. plass twiling corps, samarbeidstropp og kvalifisert for VM.

Carla Lund Akselsen:

1. plass i 1 Baton, juvenile.

1. plass i 2 Baton juvenile.

1. plass i twirl duett sammen med Ane Oline Aune.

Stjørdal Drilltropp sine utøvere deltok i flere samarbeidstropper. I twirling corps var 9 av 24 utøver fra stjørdalstroppen.